Oltcit, Ritmo, Favorit – ukrytý autoservis z devadesátek

Jak můžete vidět v názvu, považuji tento pouhou zvědavostí náhodou objevený urbex za opuštěný autoservis. Pojem autoservis a autodoprava se totiž opakovaně, avšak bez bližších určení času, objevují v majetkových strukturách pozemku i budovy. Původním účelem je budova sklad obilí či mlýn.

Autoservis byl zřejmě opuštěn dle všech indicií roku 1999, byl vybaven pro opravu Favoritů, Oltcitů, Fiatů a dalších aut. Autodílna se rozkládá ve dvou patrech – v přízemí jsou větší díly jako dveře, kola, volanty, skla, v podzemí potom jsou drobnější díly jako těsnění, světla, řadící páky, volanty a tisíce dalších součástek.

K objektu patří velký pozemek s menšími garážemi, kde ještě po uzavření této autodílny, zřejmě nezávisle na ní, fungoval autobazar. Ten je již také zrušen.

Jeden z komentujících pod mým videem na youtube vznesl teorii, na které klidně také může být něco pravdy. Totiž že autodílna je skladištěm součástek z kradených aut. I na tom něco může být. Pokud objekt znáte a pamatujete ho za provozu, budu rád za bližší informace. 🙂

Napsat komentář